Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü-Basın Duyurusu
09.01.2017  
 
02.01.2017 günü saat 11.00 sıralarında N.D. (66) isimli erkek şahsın kendisini “Polis-Savcı” olarak tanıtan şahıslar tarafından aranarak; “FETÖ/PDY örgütü üyelerince vatandaşların hesaplarındaki paraların çekilip sahte para aktarıldığı, kendisine parasını çekip yanına gelecek şahıslara vereceği esnada polislerin şahısları yakalayacakları, banka hesabından çekeceği paralarında sahte olduğu için kaygılanmaması gerektiği yönünde telkinde bulundukları” konusunda bilgi edinilmesi üzerine;
 
Müşteki ile irtibat kuran Bağcılar İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince, şüpheli şahısların suçüstü yakalanmaları amacıyla buluşma yeri ayarlanmış ve takibe başlanmış, İlimiz Bağcılar ilçesi Evren Mahallesi Gülbahar Caddesi üzerinde müştekinin yanına para dolu zarfı almak üzere gelen A.K. (39) ve İ.Ç. (27) isimli şüpheli şahıslar görevlilerce suçüstü yakalanmıştır.
 
Konu ile ilgili yapılan araştırmalarda A.K. isimli şahsın “6136 SKM”, “Hırsızlık”, “Dolandırıcılık”, “Nitelikli Dolandırıcılık” ve “VUK Muhalefet” suçlarından olmak üzere toplam 6 adet suç kaydı olduğu, İ.Ç. isimli şahsın 2 adet “Dolandırıcılık” ve 1 adet “Uyuşturucu Madde Satın Almak” olmak üzere toplam 3 adet suç kaydı ile 3 ayrı “Dolandırıcılık” suçunun firarisi olduğu tespit edilmiştir.
 
03.01.2017 günü adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslar tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
 
Kamuoyunun bilgisine sunulur.
 
 
 
 
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • PEKAY
  • BİMER
  • İçişleri Bakanlığı