Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü-Basın Duyurusu
05.01.2019  
 
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğünce 03.01.2019 günü Yeşilköy Polis Merkezi Amirliğini arayarak kendisini savcı olarak tanıtan M.K. (61) isimli şahıs Yeşilköy Mahallesinde meydana gelen silahla yaralama konusu ile ilgili işlem yapılan Ö.S. isimli şahsın eşinin telefon numarasını istemiş, görevli polis memuru konu hakkında bilgi veremeyeceği söylemesi üzerine şahıs telefonu kapatmıştır.
           
Görevli polis memuru durumdan şüphelenerek Ö.S. isimli şahsın eşi olan T.S. (40) isimli bayan şahsa ulaşılarak yüz yüze görüşme sağlanmış, kendisinden para isteyen bir şahsın olması halinde kendilerine bilgi verilmesi konusunda uyarılmıştır.
 
04.01.2019 günü T.S. isimli şahıs Yeşilköy Şehit Şakir Tosun Polis Merkezi Amirliğini arayarak kendisini Savcı olarak tanıtan bir şahsın kendisini aradığını, tutuklu olan eşinin dosyasının önünde olduğunu ve eşini 25.000 TL karşılığında serbest bırakabileceğini söylemesi üzerine para çekmek için bankaya geçtiğini söylemiş. Görevli polis memurları ivedilikle T.S. isimli şahsa ulaşarak ön tarafında seri numaraları alınmış 200 TL’lik banknot ile arka kısmına para şeklinde kâğıtlar olan zarf verilmiştir. Görevlilerin uzaktan gözetiminde T.S isimli şahıs kendisini savcı olarak tanıtan M.K. isimli şahsa para zarfını vermek üzere Şişli ilçesinde bulunan bir pasajın içerisindeki demir bir kapının arasına M.K. isimli şahsın yönlendirmesi sonucu para zarfını bırakıp oradan ayrılmıştır.
 
Bahse konu zarfın konulduğu alan uzaktan takibe alınmış, bir süre sonra M.K. isimli şahsın gelerek zarfın içini kontrol ettiği esnada görevli polis memurları tarafından kovalamaca sonucu şahıs yakalanmıştır.
 
Konu ile ilgili yakalanarak Adli Makamlara sevk edilen M.K. (61) isimli şahıs tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
 
Kamuoyunun bilgisine sunulur.
 
 
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • PEKAY
  • BİMER
  • İçişleri Bakanlığı