Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü-Basın Duyurusu
04.01.2019  
26.12.2018 günü İlimiz Fatih ilçesinde bulunan bir üniversite hastanesinin eczane bölümünden farklı tarihlerde iki araçla dışarı taşınmak suretiyle tıbbi malzeme hırsızlığı yapıldığı yönünde gelen ihbar üzerine İstanbul Emniyet Müdürlüğü Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince 15 gün süren teknik ve fiziki takip çalışmaları kapsamında;
 
Aynı gün ihbara konu araçlardan birinin otoparkta çalışır vaziyette beklediği yönünde edinilen bilginin akabinde araç takibe alınmış, Ç.K. isimli erkek şahsın araçtan aldığı boş sırt çantasını hastaneye girdikten sonra dolu halde araca yerleştirdiği görülmüş, şahsın takip edilen aracı bir süre sonra durdurarak S.C. isimli erkek şahsa devrettiği, S.C. isimli şahsında seyir halinde ilerledikten bir süre sonra aracına H.D. isimli erkek şahsı aldığı belirlenmiş, durdurulan araç içerisinde S.C. ve H.D. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış, yapılan aramalarda sırt çantası içerisinde 12 şişe “Sevofluran” ibareli tıbbi malzeme ele geçirilmiştir.
 
Çalışmaların devamında ihbara konu ikinci aracında aynı gün hastane otoparkından hareket etmesi üzerine takibe başlanmış, otobüs durağı önünde park halinde duraklama yapan araç içerisinde sürücü K.K. ile şahsın yanına gelen M.K. isimli şahıslar yakalanarak gözaltına alınmış, araçta yapılan aramalarda 31 adet tıbbi malzeme ele geçirilmiş, yapılan araştırmalarda K.K. isimli şahsın hırsızlığa konu tıbbi ürünleri Şehremini Mahallesinde tıbbi ürünler satan amcası A.K. isimli erkek şahsın işyerine götürdüğü belirlenmiş, bahse konu adrese yapılan operasyonda A.K. isimli şahıs yakalanmış, yapılan aramalarda hırsızlığa konu olduğu değerlendirilen;
 
·         3 adet “Ethicon Endo” ibareli tıbbi malzeme,
·         14 adet “Ancalaps” ibareli tıbbi malzeme,
·         4 adet “Covidıen” ibareli tıbbi malzeme,
·         1 adet “Metromed” ibareli tıbbi malzeme,
·         4 adet farklı markalara ait tıbbi malzeme ele geçirilmiştir.
 
            Yapılan detaylı araştırmalarda 07.12.2018 ve 19.12.2018 tarihlerinde hastane personeli S.B. ve M.K. isimli şahısların hastane eczanesinden toplam da 42 adet tıbbi malzemeyi şüpheli K.K. isimli şahsa 1.500 TL karşılığında sattıkları belirlenmiş, S.B ve M.K. ile ilk aracı kullanan Ç.K. isimli şahıslarda ifade için çağrıldıkları Fatih İlçe Emniyet Müdürlüğünde gözaltına alınmış, ayrıca çalınan tıbbi malzemelerin eski ve 2008 yılından beri otomasyon sisteminde kaydı bulunmadığı ve ihale yöntemi ile alınmadığı belirlenmiştir.
 
            Konu ile ilgili yakalanan Ç.K, S.C, S.B, K.K, M.K. ve A.K. isimli şüpheli şahıslar 28.12.2018 günü sevk edildikleri adli makamlarca tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
  
Kamuoyunun bilgisine sunulur.
 
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • PEKAY
  • BİMER
  • İçişleri Bakanlığı