Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü-Basın Duyurusu
09.01.2017  
04.01.2016 günü saat:14.00 sıralarında Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğüne gelerek şikayette bulunan B.F. isimli bayan şahıs, Kartal Atalar Mahallesinde bulunan ikametinde olduğu esnada cep telefonundan kendisini arayan ve özel bir bankanın Sigorta İşlemleri bölümünden aradığını söyleyen şahsın, daha önceden çekmiş olduğu krediye karşılık yaptırdığı Hayat sigortası bedeli 675 TL paranın hesabına yatıracağından kendisine SMS yoluyla gönderilen şifreyi söylemesini istediği, altı hanelik internet banka şifresini söylediğinde telefonuna B.K. adına havale yapıldığı şeklinde mesaj geldiğini, dolandırıldığının farkına vardığını ve bankayı aradığında 21.500 TL parasının bu şahsın adına havale yapıldığını öğrendiğini belirterek davacı ve şikayetçi olmuştur.
 
Kartal İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda paranın çekilmiş olduğu banka şubesi tespit edilmiş ve B.K. isimli şahsın 04.01.2017 günü saat: 11.56 sıralarında 21.500 TL parayı çektiği anlaşılmıştır.
 
Çalışmaların devamında B.K. isimli şahıs 05.01.2016 günü Sultanbeyli İlçesinde yakalanmış, yapılan görüşmede akrabası M.O. isimli şahsın kendisinin hesabına 21.500 TL para geleceğini, parayı kendisine vermesini söylemesi üzerine parayı çekerek M.O. isimli şahsa verdiğini, daha sonra 450 TL para kendisine verdiğini beyan etmesi üzerine, şüpheli M.O. isimli erkek şahıs aynı gün ikamet adresinde yakalanmıştır.
 
05.01.2017 günü adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıslardan B.K. hakkında adli kontrol hükümleri uygulanmış, M.O. isimli şahıs ise tutuklanarak Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmiştir.
 
Kamuoyunun bilgisine sunulur.
 
 
 
 
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • PEKAY
  • BİMER
  • İçişleri Bakanlığı