Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü-Basın Duyurusu
09.01.2017  
 
10.12.2016 günü Beşiktaş İlçesinde gerçekleştirilen bomba yüklü araç ve canlı bomba patlaması eylemi ile ilgili olarak adli makamlara sevk edilen 13 şahıstan, 1 ’i serbest bırakılmış, 2 şahıs hakkında adli kontrol hükümleri uygulanmış, 10 şahıs ise tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
 
İlimiz Sultangazi İlçesinde PKK/KCK terör örgütünün gençlik yapılanması DGH (Devrimci Gençlik Hareketi) içerisinde faaliyet yürüten şahısların önümüzdeki günlerde (sözde) cezalandırma eylemlerinde ve korsan eylemlerde kullanacakları uzun ve kısa namlulu silahların F.Y. isimli şahsa ait işyerinde sakladıkları yönünde alınan bilgiler üzerine; Sultangazi İlçesinde bulunan işyerinde 17.12.2016 günü F.Y., B.K. ve R.A. isimli şahıslar yakalanmış, yapılan aramada, 2 adet tabanca, 20 adet fişek, 1 adet av tüfeği ele geçirilmiştir. 06.01.2016 günü adli makamlara sevk edilen 3 şüpheli şahıs tutuklanarak Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmiştir.
 
29.12.2017 günü E.A. isimli şahsın yapılan GBT sorgulamasında; Birden Fazla Kişi Tarafından Gece Vakti Birlikte Yağma ve Kayıp Şahıs olarak arandığı, yakalama kaydının bulunduğu ve terör örgütü PKK’ya katılan örgüt mensupları ile ilgili yayınlanan videoda E.A. isimli şahsında olduğu tespit edilerek gözaltına alınmıştır. 06.01.2016 günü adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıs tutuklanarak Ceza İnfaz kurumuna teslim edilmiştir.
 
Ardahan İl Emniyet Müdürlüğü’nce PKK/KCK terör örgütü mensubu olduğu ve kırsal alanda faaliyet gösterdiği belirtilen S.Ö. isimli şahıs 02.01.2017 günü Esenyurt İlçesinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. 06.01.2017 günü adli makamlara sevk edilen şüpheli şahıs tutuklanarak Ceza İnfaz Kurumuna teslim edilmiştir.
           
Kamuoyunun bilgisine sunulur.
 
 
 
 
İSTANBUL EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ
 
 
 
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • PEKAY
  • BİMER
  • İçişleri Bakanlığı