Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla

ANASAYFA

:

Dr. Mustafa ÇALIŞKAN' ın Öz Geçmişi

İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü
 
                           

 ​

         

Dr. Mustafa ÇA​LIŞKAN

İl Emniyet Müdürü
1.Sınıf Emniyet Müdürü

1968 yılında Nevşehir ilinde doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Kayseri’ de tamamlayarak 1983 yılında Ankara Polis Koleji Sınavını kazandı. 1987 yılında Polis Akademisi’ne girdi ve 1991 yılında mezun oldu.

1991 yılında İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde Komiser Yardımcısı olarak göreve başladı. Sırasıyla İstanbul, Yalova, Batman, Kırşehir, Sakarya v​e Adana illerinde görev yaptı. 2001-2002 yılları arasında BM Polis Barış Gücü’nde (Doğu Timor) , 2005-2006 yılları arasında da Kosova’da BM Polis gücünde görev aldı.

Polis Koleji, Polis Akademisi, Adalet Meslek Yüksek Okulu, İstanbul Adli Tıp Enstitüsü Yüksek Lisans programından mezun oldu. Ayrıca Sakarya Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde doktorasını bitirmiştir.

2014 yılı Ocak ayında İstanbul ‘a atanan Dr. Mustafa ÇALIŞKAN Yıkıcı Bölücü Örgütlerle Mücadele, VİP, Terörle Mücadele Kurslarını görmüştür.

“15 Temmuz Kıyamet Gecesi ve Milli Vuruş” ve “Madde Bağımlılığının Biyo-Psiko-Sosyal ve Hukuksal Analizi” isimli kitapları bulunan Dr.Mustafa ÇALIŞKAN, 21.11.2018 Tarihinde Bilişim Zirvesi 2018 Ödül Töreninde kendisine ait olan “METE” isimli proje ile “Yılın Teknoloji Kaptanı” Ödülüne layık görülmüştür. Ayrıca  Dr.Mustafa ÇALIŞKAN’ın çok sayıda ulusal ve uluslararası çapta yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

İyi derece İngilizce bilen Dr. Mustafa ÇALIŞKAN, evli ve 2 çocuk babasıdır.

  

​​
​​
​​​​​​​
  • Polis Radyosu
  • Kurumsal E-Posta
  • Polsan
  • PEKAY
  • İçişleri Bakanlığı